Ücretler Kdv'ye Tabi midir ?

1
0

Gelir Vergisi Kanunu’nun 61. maddesinde tanımlanan
ücret gelirleri KDV Kanunu’nun 1. maddesine göre
KDV’nin konusuna girmemekte, dolayısıyla KDV’ye tabi
bulunmamaktadır.
Ancak, işletmeye dahil malların
işletme personeline ücret (ayni ücret) olarak verilmesi
halinde, KDVK’nun 3/a maddesine göre teslim söz
konusu olduğundan
ücret olarak verilen malların emsal
bedelleri üzerinden KDV hesaplanacaktır.

Showing 0 results
Cevabınız
Bu alanları doldurarak misafir olarak gönderim yapın veya hesabınız varsa oturum açın
İsim*
E-posta*
Web Site (Zorunlu Değildir)

Send this to a friend