Genel İdare Giderlerinden Mamule Pay Verilmesi Zorunlu mudur?

1
0

Genel üretim giderleri dışındaki, işletmenin üretimle ilgili
olmayan yönetim, pazarlama gibi departmanlarının giderleridir.
VUK 275. maddeye göre genel yönetim giderlerinde mamule
pay verilmesi ihtiyaridir. Ancak KDVK’nın 27. maddesi
uyarınca yapılacak emsal tespitlerinde genel yönetim
giderlerinden maliyete pay verilmesi zorunludur.

Showing 0 results
Cevabınız
Bu alanları doldurarak misafir olarak gönderim yapın veya hesabınız varsa oturum açın
İsim*
E-posta*
Web Site (Zorunlu Değildir)

Send this to a friend